○ Psí plemena ○

Jorkšírský teriér

3. září 2007 v 17:34 | Jára
ANGLICKÝ NÁZEV: Jorkšírský terier (CZ), Yorkshire Terrier
PŮVOD: Yorkšírský teriér byl vyšlechtěno na konci 19. století, a to horníky a pracovníky z Uest - Rajdinga (město stojící v Jorkšír -Nottinghemském uhelném revíru). Štěňata Yorkšírského teriéra byla vyšlechtěna v údolí řeky Er a velice se podobají štěňatům Erdelterierů. Předpokládá se, že toto plemeno vzniklo křížením Skai-teriéra s plemenem černě pálených teriérů. Je zajímavé, že proto, aby toto malé plemeno mohli exportovat, museli přistoupit k velmi umělé selekci (pes váží maximálně 1 kg). Plemeno bylo uznáno FCI, AKC, UKC, KCGB, CKC, ANKC. POPIS: Yorkšírský teriér je velice kompaktní pes, podobný na dlouhosrstého Toi-teriéra. Výška v kohoutku je 23 cm. Hmotnost do 3,2 kg (někdy i nižší). Hlava je zploštělá, s krátkým čumákem a černým čenichem nosu. Na hlavě je dlouhá srst jasně zlatavé barvy. Zvláště dlouhá srst je na čumáku a okolo uší. Zřetelně jasné je rozdělení barev: na hlavě je pouze zlatavě pálená, na krku a těle tmavá, modravě ocelová. Uši nejsou velké, tvarované do písmene "V", stojaté nebo polo-stojaté. Ocas je pokrytý srstí tmavšího odstínu než na celém těle. Dle standardu srst nesmí padat z boků na podlahu a je pravidelně rozdělena od špičky nosu až ke konečku ocasu do pěšinky. Přiznané je modré zbarvení ocelového odstínu, se zlatavým pálením, u kořene tmavším. Štěňata tohoto plemene se rodí na svět zcela černí.
VÝŠKA: Ideál 23 cm.
VÁHA: Do 3,2 kg.
SRST: Srst vyžaduje pečlivou a důkladnou péči.
CHARAKTER: Yorkšírský teriér je velice oddán svému majiteli, vyniká pevným zdravím. Je velice veselým i společenským psem. Nádherně se chová nejen ke všem členům rodiny, ale i k jiným domácím zvířatům.
PLEMENO: FCI III. - Teriéři. Sekce 1 - Toy teriéři.
OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR : YT ČÍSLO STANDARDU: 86 / 1994 (Velká Británie)
http://puppydogweb.com/gallery/yorkshireterriers/yorkshireterrier_vanderlinden.jpg

http://puppydogweb.com/gallery/yorkshireterriers/yorkshireterrier_cope.JPG

http://puppydogweb.com/gallery/yorkshireterriers/yorkshireterrier_terry.jpg

http://puppydogweb.com/gallery/yorkshireterriers/yorkshireterrier_p.jpg


http://puppydogweb.com/gallery/yorkshireterriers/yorkshireterrier_adriana.jpgBella VeneZia

Zlatý retrívr

3. září 2007 v 15:37 | Jára
Zlatý retrívr byl vyšlechtěn ve Velké Británii. Tento atraktivní a přátelský pes je považován za nejklidnější plemeno ze všech retrívrů, a proto je z nich nejčastěji chován.
Celkový vzhled: Symetrická a vyvážená stavba těla. Silná bedra, hluboký hrudník s dlouhými klenutými žebry a rovná linie hřbetu. Hlava a lebka vyrovnaná s výrazným stopem ( kolmé nasazení čela nad kořenem nosního hřbetu ). Lebeční partie široká. Silná morda, široká a vysoká, zhruba stejně dlouhá mozkovna. Černý nos. Oči tmavohnědé, posazené široce od sebe, z tmavým okrajem víček. Ušní boltce středně velké, posazené přibližně ve výšce očí. čelisti silné z pravidelným nůžkovým skusem. Přední končetiny rovné a kolmo postavené. Zadní končetiny silné a svalnaté, se správnou délkou holeně a dobře vyvinutým kyčelním kloubem. Při pohledu zezadu musí být patní klouby nízko posazené a rovné, bez vybočení. Nežádoucí je "kravský postoj" ( nohy do x ). Zlatí retrívři mají okrouhlé kočičí tlapy. Ocas nasedá na úrovni hřbetu a na této úrovni má být i nesen. Dosahuje až k patám a neměl by být na konci zahnutý.Retrívr jím švihá svižně.
Velikost a hmotnost: Psi mají výšku v kohoutku 56 až 61 cm, feny 51 až 56 cm.
Samci váží 35 až 38 kg, feny dosahují 27 až 30 kg.
Srst a zbarvení: Osrstění hladké nebo vlnité, s hustou vodoodpudivou podsadou a prodlouženými chlupy a výraznými prapory ( místa na ocase nebo na končetinách porostlá velmi dlouhou srstí.) Přípustné jsou všechny odstíny od zlatého po krémový,nesmí se však vyskytovat mahagonová ani červená barva. Povoleno je menší množství bílých chlupů na hrudi.
Povaha: Přátelská, mírná, přítulná a důvěřivá s výraznou ochotou k poslušnosti. Zlatý retrívr je inteligentní a má vrozené vlohy pro plnění různých úkolů. Zlatí retrívři jsou známi schopností získat si srdce lidí. Zejména jejich feny mají tak oddaný pohled, že mu nelze odolat.
Potřeby a vlastnosti: Zlatý retrívr zbožňuje vodu a plavání, je to vášnivý lovecký pes, který potřebuje hodně volného pohybu a zaměstnání. Toto plemeno je stejně jako labradoři ceněno jako ideální slepečtí psi. Dají se snadno ovládat a vynikají ochotou plnit povely.Dobře vychovaný zlatý retrívr s přehledem zvládá všechny povinosti. Děti i ostatní domácí zvířata v něm nacházejí oddaného kamaráda na hraní.
Péče: Jednou týdně česání a kartáčování. Zastříhávání srsti postačí jednou za tři týdny.
Zlatý retrívr
Zlatý retrívr
Zlatý retrívr
Přání k narozeninám
Kokršpaněl - Americký

3. září 2007 v 15:26 | Jára
Americký kokršpaněl (American Cocker Spaniel)
Americký kokršpaněl je vyrovnaný pes, bez sklonu k bázlivosti. Je schopný značné rychlosti, v kombinaci s ohromnou výdrží. Americký kokršpaněl je poslušný, veselý a laskavý pes, s pevným charakterem.
ANGLICKÝ NÁZEV:
am.: American Cocker Spaniel
PŮVOD:
Americký kokršpaněl je plemenem vyšlechtěným v USA v 19. století z anglického kokršpaněla. Jedna verze tvrdí, že španěl byl zavezen do Spojených států již s prvními anglickými vystěhovalci v roce 1620 po soudu "Mayflower". Od Anglického kokršpaněla se odlišuje především menším vzrůstem, jeho srst je hustší.
Elegantní "kalhotky" a dlouhá srst jsou hlavní zvláštnosti Amerického kokršpaněla. Poprvé byl předvedený v Manchesteru (New Hemcher) v roce 1883 a brzy se stal mimořádně populární. Americký kokršpaněl byl jako samostatné plemeno přiznán až v roce 1946.
POPIS:
Americký kokršpaněl je krásný, úměrně rostlý pes, kvadratického formátu, se silnými svaly a pevnými kostmi. Ideální výška v kohoutku je u psa 38 cm, u feny 35,5cm. Hlava má objemnou, avšak přiměřenou. Čumák je široký a kvadratický, s dobře viditelným přechodem od čela. Čenich nosu je velký, s dobře rozvinutými nozdrami, s kontaktními ostrými smysly. Ocas je posazen níž, než linie zad, dříve se kupíroval. Srst je dlouhá a hedvábná, zvláště na uších, krku, hrudi a končetinách. Barva je černá, černo-popelavá, je povolený jakýkoliv celistvý odstín s popelavým odstínem nebo bez něho, a také dvou- i tří barevný. Dvoubarevný odstín je doplněn mnohými skvrnami na základním jasu. Jeho chůze je koordinovaná, hladká a bez námahy.
VÝŠKA:
Pes má v kohoutku ideální výšku 38 cm.
Fena má v kohoutku ideální výšku 35,5 cm.
SRST:
Americký kokršpaněl má dlouhou a hedvábnou srst, zvláště na uších, krku, hrudi a končetinách.
CHARAKTER:
Americký kokršpaněl je vyrovnaný pes, bez sklonu k bázlivosti. Je schopný značné rychlosti, v kombinaci s ohromnou výdrží. Je to poslušný, veselý a laskavý pes, s pevným charakterem. Velice lehce si přivykne k jakémukoliv životnímu stylu. Americký kokršpaněl však často podléhá záludným nemocem, včetně epilepsie. V domě je však všeobecným miláčkem, překrásným druhem a společníkem.
Přestože je Americký kokršpaněl především lovecký a přátelský pes, velice populární je také jako pokojový pes. Libuje si v dlouhých a častých procházkách.
PÉČE:
Srst je nutné pravidelně regulovaně rozčesávat hřebenem nebo kartáčem a zhruba jednou za 8 až 10 neděl koupat a stříhat.
PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Americký kokršpaněl se průměrně dožívá 13 až 14 let.
VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Aportér drobné zvěře.
VYUŽITÍ DNES:
Společník.
PLEMENO:
FCI VIII. - Retrívři, slídiči a vodní psi
Sekce 2 - Slídiči.
Bez pracovní zkoušky.
OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR :
AK
ČÍSLO STANDARDU:
167/ 22. 01. 1999 (Velká Británie)
DATUM PUBLIKOVÁNÍ PŮVODNÍHO STANDARDU:
17. 05. 1993
Kokršpaněl - Anglický

3. září 2007 v 15:20 | Jára
Je to poslušný a spolehlivý pes, plný temperamentu,Obrazek inteligentní, mírný a poddajný. Vyžaduje citlivou, ale naprosto důslednou výchovu. Pokud nezvládnete jeho elán a temperament, přeroste vám přes hlavu. S každým v rodině vychází dobře, ale děti se musí naučit, že je to živý tvor a ne hračka, protože ani od dětí si nenechá všechno líbit. Na uspokojení jeho touhy po pohybu mu stačí tři procházky, z toho ta večerní trochu delší, s patnáctiminutovým volným výběhem. Musí se pravidelně česat a kartáčovat. Jednou za čtvrt roku je dobré navštívit psí salon krásy.
ObrazekVýška:okolo 40 cm
Hmotnost:13-15 kg
Srst:přilehlá a jemná
Barva srsti:různé základní barvy
Povaha:něžný,prvotřídní lovecký pes
Já mám taky koršpaněla,víc o něm ZDE

 
 

Reklama