○ Ordinace v růžové zahradě ○

Slovenská Ordinace v růžové zahradě-Video

6. června 2007 v 13:57 | Jára

Ordinace v růžové zahradě

6. června 2007 v 13:53 | Jára

Fotky....

6. června 2007 v 13:42 | Jára
zpět na indexzpět na indexzpět na indexzpět na indexzpět na indexzpět na indexzpět na index

Fotky z natáčení....

6. června 2007 v 13:41 | Jára
zpět na indexzpět na indexzpět na indexzpět na indexzpět na indexzpět na indexzpět na indexzpět na indexzpět na indexzpět na indexzpět na indexzpět na indexzpět na indexzpět na indexzpět na indexzpět na indexzpět na indexzpět na index

Herci a herečky

6. června 2007 v 13:41 | Jára
1. MUDr. Gita Petrová - Daniela Šinkorová
2. Roman Kříž - Tomáš Krejčíř
3. Sylva Petrová - Veronika Nová
4. Lucie Váchová - Ivana Jirešová
5. Richard Petr - Aleš Procházka
6. Evžen Petr - Otakar Brousek st.
7. sestřička Kamila - Linda Rybová
8. MUDr. Michal Šebek - Roman Zach
9.Pavel Vácha - David Prachař
10. Martin Vácha - Oliver Cox
11. Lenka Váchová - Barbora Petrová
12. Marie - Michaela Dolinová
13. Radek - Dušan Kollár
14. František - Oldřich Vlach
15. Jiřina - Carmen Mayerová
16. Daniela - Dana Verzichová
17. Evelína - Dana Syslová
18. Cyril - Pavel Nový
19. Tereza - Vanda Hybnerová
20. Honza - Pavel Tesař
21. MUDr. Aleš Čížek - Ladislav Potměšil
22. sestřička Vendulka - Veronika Jeníková
23. primář Čestmír Mázl - Petr Rychlý
24. Marcela Mázlová - Alena Štíbrová
25. sestřička Markéta - Jitka Čvančarová
26. Helena Vlková - Miroslava Pleštlová
27. manžel pan Vlk - Pavel Soukup
28. MUDr. Hruška - Jiří Langmajer

Kdo je kdo a jak vznikla Ordinace....

6. června 2007 v 13:40 | Jára
KDO JE KDO

Kamila Váchová /32/ - Linda Rybová
Sestra v gynekologické ordinaci, krásná, milá, svědomitá. Zažije manželovu zradu a zaskočí ji velká nečekaná láska.MUDr. Michal Šebek /35/ - Roman Zach
Pohledný lékař, zdánlivě suverénní, uvnitř zranitelný. Věčný kluk, který se bojí citové závislosti, ale láska ho promění. Jezdí na skútru a pacientky ho milují. Líbí se jim jeho úsměv i svérázný humor. Dveře ordinace otevírá s typickým "Tu hezčí, prosím!"


MUDr. Gita Petrová /38/ - Daniela Šinkorová
Atraktivní rozvedená tmavovláska. Zodpovědná. Milovala primáře Mázla a svoji profesi. Čestmír se ale ani po letech vztahu nerozvedl. Medicína Gitu nezklamala nikdy. Stará se o dceru Sylvu, mladší sestru Lucii a bývalého tchána.Pavel Vácha /40/ - David Prachař
Hodný, ale nespolehlivý manžel Kamily. Má rád svoji dceru Lenku i nevlastního syna Martina. Má slabost pro auta a svoji kolegyni Danielu. Přivodí krizi manželství.MUDr. Aleš Čížek /62/ - Ladislav Potměšil
Gynekolog penzista, vypomáhá v ordinaci. Oblíbený u pacientek i kolegů. Vzbuzuje důvěru, má nadhled a šarm. Je vtipný. Mají ho rádi opravdu všichni a Vendulka mu věnuje zvláštní péči.MUDr. Čestmír Mázl /45/ - Petr Rychlý
Primář gynekologického oddělení místní nemocnice. Ješitný, trochu kariérista. Nedostižný operatér. Má charisma a Gita mu proti své vůli podléhá.
Roman Kříž /32/ - Tomáš Krejčíř
Muž s tajemstvím. Horolezec. Má za sebou výstupy i pády. Skrývá velké přání.
Slova autorů
Šéfredaktorka Šárka Baborovská o autorce scénáře:
"Pojišťovna štěstí má svoji Evu Papouškovou. ORDINACE LUCII KONEČNOU. Znovu se opíráme o mladou autorku s výrazným talentem a elánem na rozdávání. Emoce uvnitř, chvíle napjaté jako špagáty. Často tu jde o život, přitom docela obyčejné věty, jen důmyslně formulované a poskládané. Někdy až běhá mráz po zádech, tak blízko jsme hrdinům. Cítíme jako oni a jsme s nimi."
Autorka Lucie Konečná o seriálu:
ANI MUŽI NEPŘIJDOU ZKRÁTKA...
Seriál není o "ženském světě". I muže zajímají třinácté komnaty. A muže především zajímají ŽENY. Navíc dalším základním prostředím je autodílna a bar … Takže i pánové si přijdou na své.
EMOTIVNÍ PŘÍBĚHY...
Emoce na každém kroku! Osobně slovem "miluji tě" šetřím, ale seriálovým hrdinům ho ordinuji častěji než acylpyrin. Budou se milovat, rozcházet, scházet … a nenechá vás to v klidu. Onemocnět se dá i láskou … A TAKÉ LÉČIT.
PSANÍ...
Na své postavy nedám dopustit. Často se mi o nich i zdá, ale to ráda nemám, protože si dělají, co chtějí a "nejedou" podle scénáře. Naučila jsem se psát ve vysokém tempu, s dětmi za krkem, psem pod nohama a chápajícím mužem, který usíná beze mě. Seriál nás na FAMU psát neučili. Zatím jsem pracovala pouze na projektech pro Českou televizi, kde je na psaní stokrát víc času, ale také méně šancí na realizaci. "Ordinace" je momentálně mým virtuálním domovem.
Lucie Konečná
Studium:
1995 - 2000 FAMU Praha, obor scenáristika a dramaturgie
Dílo:
 • od roku 1998 scenáristka živých přenosů Noci s Andělem (Česká televize), cca 120 samostatných dílů
 • 2000 - 2004 scénáře živých silvestrovských přenosů na ČT 2
  2003 - scénář k televiznímu filmu Ruth to vidí jinak (režie Jitka Němcová)
 • 2004 - scénář k televiznímu filmu Nekonečná neděle (režie Lucie Bělohradská)
 • Režie portrétů osobností pro Noc s Andělem (např. Kateřina Neumannová, Tomáš Dvořák, Jiřina Jirásková, Rudolf Hrušínský, Bořivoj Navrátil, Klára Issová, Lenka Vlasáková, Ivan Trojan, JUDr. Marie Vodičková, Eva Pilarová, Josef Dvořák atd.)
 • Soukromé a komerční zakázky: např. scénáře pro veřejná setkání (např. Václava Havla, Jana Třísky a Plastic People of the Universe u příležitosti 35. výročí srpna '68).
Režisér Ján Sebechlebský o natáčení
Na natáčení Ordinace v růžové zahradě se sešli báječní lidé, všechno šlape jako hodinky. Mám perfektní štáb, od rekvizitářů přes kostymérky, maskérky, zvukaře až po kameramany. Jsem výjimečně spokojený s herci.
Po profesionální stránce jsou vynikající, skvěle připravení a práce je baví. Potvrzuje se, že postavy, které scenáristka Lucie Konečná vytvořila, nejsou papírové, ale skutečné charaktery a že všechny scény - od dramatických přes vážné až po jemně humorné - jsou zajímavé.
Obával jsem se natáčení reálného porodu, ale i to, musím to zaklepat, dopadlo dobře. Porodní asistentka ukázala herečce, jak má dýchat a jak se chovat tak, aby vše vypadalo věrohodně. Když pak shlédla kontrolní projekci, pochvalovala si, že konečně v televizi uvidí nehysterický porod, ale takový, jaký bývá ve skutečnosti. To nás potěšilo.
Jediný problém, který jsme doposud měli, byl se psem Příšerou. Když hraje živý pes, dokáže vám narušit celý natáčecí plán. Příšera je hodně živý pes, ale nakonec jsme zvládli i tohle zvíře.
Režisér Ján Sebechlebský o scénáři:
Především téma, která se nedá obejít, člověka vždy citově zasáhne. Vždyť mnohokráte jde opravdu o život ženy i dítěte. A to, co prožívá žena, se samozřejmě odráží ve světě muže a v partnerských vztazích vůbec. "Můj svět je tvůj, je to vzájemné, jak moře a břeh …", jak se zpívá v písničce k seriálu. Souznění jsem našel i se způsobem, jakým autorka Lucie Konečná zobrazuje lidi a situace, odpozorované ze života. Postavy ve scénářích jednají a nejenom mluví. Líbí se mi, že ve vyprávění zaznívá i jemný humor, který našim hrdinům pomáhá překonávat složité životní situace. I když příběh seriálu není mnohdy procházka "růžovou zahradou", je v něm cítit naděje a vůle žít.
Ján Sebechlebský (6. 5. 1966)
Absolvent katedry hrané režie na FAMU (1991)
Filmografie:
 • Strašidelný dům, absolventský film - Cena Literárního fondu za scénář, režii, kameru
 • Žebrácká opera - absolventská TV inscenace, vybrána do soutěže na festival
 • Zlatá Praha
 • Ohnivé námluvy TV inscenace - Česká televize 1994
 • Dokumenty v cyklu: GEN, Jak se žije, Cestománie
 • Dokument o politických vězeňkyních "Kopečkářky", cena festivalu Plzeň
 • Prezentace ČR v New Yorku a Los Angeles
 • Dlouhometrážní dokument o české šlechtě "Skutečný život na zámku"
 • Prezentace ČR v USA a Itálii
 • Pro TV Nova režíroval víc než 70 reportáží Na vlastní oči
 • V současnosti se věnuje i divadelní tvorbě a je externím pedagogem FAMU
 
 

Reklama