Aktuality.....

9. listopadu 2008 v 18:47 | Jára

ZE SVĚTA :


Po zřícení haitské školy se stále pohřešuje 200 lidí

Čtyři živé děti vyprostili v sobotu záchranáři z trosek třípatrové budovy školy, která se v pátek zřítila na Haiti. Byl to malý zázrak v tragédii, která si zatím vyžádala 90 mrtvých. Na dvě stovky lidí je však stále pohřešováno, upozornil v neděli britský list The Guardian. Bilance neštěstí ted
nejspíše nadále poroste.

Ve chvíli, kdy se církevní škola La Promesse na chudém předměstí hlavního města Port-au-Prince poroučela k zemi, bylo uvnitř diletantsky postavené budovy nebo na hřišti před ní až 700 dětí a učitelů, napsal v sobotu list The Times.

Lidé odklízejí trosky holýma rukama

Trosky odklízejí lidé holýma rukama v zoufalé snaze zachránit děti, které by mohly být ještě živé. Krom devíti desítek mrtvých bylo dalších nejméně 150 dětí a učitelů zraněno, řada z nich vážně.

Z ČR :

Klaus volal rakouskému prezidentovi, rozčílil ho film o havárii Dukovan

Prezidenta Václava Klause natolik rozčílil film o fiktivní havárii české jaderné elektrárny Dukovany, který odvysílala rakouská veřejnoprávní televize, že kvůli tomu v pátek zavolal rakouském prezidentovi Henzi Fischerovi. Klaus záležitost označil za velmi nešťastnou.

"Pan prezident volal sám svému rakouskému protějšku panu Heinzi Fischerovi. Řekl mu, že to bylo velmi nešťastné. Podobné věci nepřispívají k budování důvěry obou zemí, řekl v telefonním hovoru pan prezident," informoval v neděli večer Novinky mluvčí Hradu Radim Ochvat.

Devadesátiminutový snímek První den odvysílala rakouská veřejnoprávní televize ORF ve čtvrtek večer. Film pojednával o fiktivní havárii v jihomoravské jaderné elektrárně Dukovany. Tvůrci pořad avizovali jako fikci o havárii nedaleko rakouských hranic, nakonec ale ve filmu zaznělo, že jde o havárii v Dukovanech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MIKA MIKA | Web | 10. listopadu 2008 v 23:55 | Reagovat

TO JE strašný... 200 dětí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama