Červen 2007

Virtuální zvířátko

27. června 2007 v 21:39 | Jára |  ○ Super odkazy !!!! ○
Znovu jsem pro vás připravil super věc !!! Tentokrát je to VIRTUÁLNÍ ZVÍŘÁTKO !!!
To VIRTUÁLNÍ ZVÍŘÁTKO spočívá v tom,že tam krmíte,dáváte mu různé úkoly atd ...
Do komentíků napište jakou chcete barvu zvířátka a jméno zvířátka
A ještě tam napište svůj E-mail nebo ICQ kam to mám poslat ...
Tady jsou zvířátka a vy mi do komentíků napíšete jaké chcete to zvíře ...:

1) hezké štěňátko
2) štěňátko

3) kuře
4) kůň
5) prase
6) netopýr
7) panda
8) želva
9) opice
10) koťátko
11) křeček
12) ježek
13) tygr
14) vlk
15) tučňák
16) pavouk
17) králík
18) kachna
19) ryba
20) lama
Stačí jenom do komentářů napsat jméno zvířátka..
Mělo by to být do jednoho dne.

TAK PIŠTE !!!:Něco o mém pejskovi...

24. června 2007 v 16:00 | Jára |  ○ Můj pejsek ○
Jméno: Arči
Přezdívka: Arčulka
Rasa: Kokršpaněl
Datum narození: 18.8.2006
Město narození: Liberec
Pohlaví: pes
Dožívá se: 16 let
nemoc: ano
zlobení: občas
hodný: občas
nádherný: pořád

Kdy sem dostal Arčiho???

Arčiho jsem dostal k narozeninám.To jsem přijel v neděli od babičky a už byla oslava mých narozenin (24.9.).Mamka mi k narozeninám slibovala pejska.Takže hned první co jsem udělal když jsem přijel domů jsem se zeptal mamky jestli mám psa.A mamka řekla,že ne,že si ho koupil někdo jinej.Já jsem tomu moc nevěřil,protože mamka se u toho smála a pak sem jí řekl: Ty se děláš srandu ???A mamka vlezla pod stůl a vyndala mi nádhernýho pejska.

Jak mě napadlo zrovna jméno Arči ???

Jak jsem ho dostal,tak sem pro něj chtěl něco udělat,tak sem šel do zverymexu koupit misku na jídlo a pití.A jak sem vycházel ze zverymechu,tak tam byl psí kalendář.Kouknul jsem se tam a na datum kdy jsem se narodil já (24.9.),tak sem tam viděl jméno Arči!!!Mně se to jméno líbilo a bylo i na můj datum narození,tak sem mýmu pejskovi dal jméno Arči.

Na co se u něho přišlo ???

Pohužel u Arčiho se našlo,že to není čístý kokršpaněl.A proto je teď hodně nemocný.Když mu bylo asi 5-7 měsíců,tak měl něco se střevama.A teď mu vypadávají chlupy,ale už se to lepší.Bere hodně prášků.Doufám,že se vyléčí....

Fota mého pejska

24. června 2007 v 15:38 | Jára |  ○ Můj pejsek ○

Hned první den co jsem ho dostal :

Asi 3 měsíce :

Asi 4-5 měsíců :

Fotka se otevře v novém okně

O Vánocích :

Arči koiuká na řízek.jpg

9-10 měsíců :

Arči kouká na foták.JPG

Tady jsme ho koupali (9-10 měsíců) :

Koupání ááá.jpgShrek třetí

21. června 2007 v 19:58 | Jára |  ○ Shrek ○
Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud.

Posuďte sami: Král Harold má na kahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se rozhodne za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají.
Shrek se vždycky opíral o revoluční a naprosto dokonalou animaci a hvězdné hlasové obsazení. Obojí mu zůstalo i ve třetím pokračování, navíc se může pochlubit mimořádně zajímavým hereckým přírůstkem v podání popové ikony současnosti Justina Timberlakea, kterého v české verzi nahradí podobně slavný Vojtěch Kotek. Režie se ujal Chris Miller, který psal ke dvěma předchozím dílům scénáře, a Raman Hui, supervizor animace jedničky i dvojky.Shrek 3 / Shrek Třetí - plakát

MOJE HODNOCENÍ: Myspace Graphics, MySpace Glitter Graphics, MySpace Glitters, MySpace Goodies, Myspace Codes at www.MyGlitterSpace.comMyspace Graphics, MySpace Glitter Graphics, MySpace Glitters, MySpace Goodies, Myspace Codes at www.MyGlitterSpace.comMyspace Graphics, MySpace Glitter Graphics, MySpace Glitters, MySpace Goodies, Myspace Codes at www.MyGlitterSpace.comMyspace Graphics, MySpace Glitter Graphics, MySpace Glitters, MySpace Goodies, Myspace Codes at www.MyGlitterSpace.comČeská republika-státní moc

13. června 2007 v 18:11 | Jára |  ○ Česká republika ○
Česká republika - státní zřízení a státní moc
Česká republika je unitárním státem v čele s prezidentem. Ústavněprávní vztahy, státní zřízení a práva a povinnosti občanů upravuje Ústava České republiky ze dne 16. prosince 1992. Součástí ústavního pořádku republiky je i Listina základních práv a svobod.
Státní moc je v České republice vykonávána prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní.
Orgány státní moci
* Moc zákonodárná - Parlament České republiky
Nejvyšší zákonodárný orgán : tvoří ho dvě komory
- Poslanecká sněmovna ( 200 poslanců s volebním obdobím na čtyři roky )
- Senát ( 81 senátorů s volebním obdobím na šest let, každé dva roky se volí třetina senátorů )
* Moc výkonná
Prezident republiky
- Hlava státu, s pětiletým funkčním obdobím
- Volí ho Parlament ČR na společné schůzi obou komor
Vláda
- Vrcholný orgán moci výkonné
- Je odpovědná Poslanecké sněmovně
- Skládá se z předsedy vlády, místopředsedů vlády a ministrů
* Moc soudní
- vykonávají ji jménem republiky nezávislé soudy prostřednictvím nezávislých soudců
- působnost a organizace soudů je stanovena zákonem
Systém veřejné zprávy
Principy veřejné zprávy rovněž vycházejí z Ústavy České republiky. Veřejná správa se dělí na státní správu a samosprávu. Státní správa je výkonem státní moci.
Orgány státní správy
* Stát - ústřední orgány státní správy :
- ministerstva
- další ústřední orgány státní správy
* Kraje - krajské úřady :
- Vykonávají státní správu v rozsahu stanoveném zákonem
- Jsou nadřízeným orgánem pověřených obecních úřadů a obcí s rozšířenou působností na úseku státní správy
* Obce - obecní úřady :
- Vykonávají státní správu v přenesené působnosti v rozsahu daném zákonem
Podle Ústavy České republiky jsou základními územními jednotkami samosprávy obce a vyššími samosprávnými celky kraje. V současnosti existuje v České republice 6 258 obcí a 14 krajů.
Kraje se řídí samostatným zákonem o krajích. Jsou veřejnoprávními korporacemi, které mají vlastní majetek a příjmy a hospodaří podle vlastního rozpočtu za podmínek stanovených zákonem. Kraj je samostatně spravován zastupitelstvem kraje. Dalšími orgány kraje jsou rada kraje, hejtman a krajský úřad.
--
-----------
Obce jsou z hlediska jejich samosprávné funkce nezávislé a řídí svou činnost příslušnými zákony, mimo jiné i samostatným zákonem o obcích. Státní moc může intervenovat pouze tehdy, porušuje- li obec zákon.
Podle Ústavy České republiky jsou obce veřejnoprávními korporacemi, které mohou mít vlastní majetek, s nímž pak hospodaří podle vlastního rozpočtu. Obec je samostatně spravována zastupitelstvem obce. Jejími dalšími orgány jsou starosta, rada obce, obecní úřad a zvláštní orgány obce.
Město je obec, která jím byla v historickém slova smyslu před schálením zákona o obcích.

Česká republika

13. června 2007 v 18:10 | Jára |  ○ Česká republika ○

Česká republika

Rozloha:
78 864 km2
Počet obyvatel:
10 230 060 (dle sčítání lidu, březen 2001)
Úřední jazyk:
čeština
Politický systém:
parlamentní republika
Měnová jednotka:
1 koruna česká (Kč)
Hlavní město:
Praha
Správní členění:
14 krajů
Náboženství:
převládá římsko-katolická víra (39,2 %),
vysoké procento obyvatel bez vyznání (39,7 %)
Státní svátky:
1. leden - Den obnovy samostatného českého státu
8. květen - Den osvobození
5. červenec - Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
6. červenec - Den upálení mistra Jana Husa
28. září - Den české státnosti
28. říjen - Den vzniku samostatného československého státu
17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii
Ostatní svátky:
1. leden - Nový rok
Velikonoční pondělí
1. květen - Svátek práce
24. prosinec - Štědrý den
25. prosinec - 1. svátek vánoční
26. prosinec - 2. svátek vánoční
Poloha:

Česká republika je vnitrozemským státem, který se nachází uprostřed mírného pásu severní polokoule ve střední části Evropy a zaujímá území historických zemí Čech, Moravy a části Slezska.
Státní hranice tvoří sousedství s Polskem ( 761,8 km), Německem (810,3 km), Rakouskem (466,3 km) a Slovenskem (251,8 km).
Z fyzicko-geografického hlediska leží Česká republika na rozhraní dvou horských soustav Českého masivu a Západních Karpat. Územím České republiky prochází hlavní evropské rozvodí oddělující povodí Severního, Baltského a Černého moře.
Historie:

Nejstarším historicky doloženým etnikem, obývajícím Českou kotlinu od počátku 4. století př. Kr., byly keltské kmeny Bójů, podle nichž území dostalo název Boiohaemum (Domov Bójů), latinsky Bohemia. Na přelomu letopočtu byli Keltové vytlačeni germánskými kmeny. Od 6. století území osidlovaly slovanské kmeny, které vytvořily v 7. století kmenový svaz proti avarské expanzi (tzv. Sámova říše). Po roce 820 vznikl na území dnešní republiky první doložený státní útvar, Velkomoravská říše, s níž je spojena christianizace oblasti. Po jejím zániku počátkem 10. století nastal přesun jádra vytváření státnosti do Čech.
Konečné sjednocení státu se podařilo roku 995 rodu Přemyslovců. Od středověku se hranice hlavních historických zemí (Čechy a Morava) zásadně neměnily, ostatní území byla součástí Českého státu vždy jen dočasně.
Od roku 1526 byly země Koruny české součástí habsburské monarchie. Vždy si však chtěly uchovat svoji nezávislost.
Po rozpadu monarchie došlo roku 1918 ke spojení historických českých zemí s částmi Uherského království (Slovenskem a Podkarpatskou Rusí) a k vytvoření Československa jako jednoho z následnických států Rakouska-Uherska.
V roce 1938 zabavilo sousední Německo část území republiky (Sudety) ve svůj prospěch. Od března roku 1939 pak byl zbytek českých zemí okupován Německem přímo (Protektorát Čechy a Morava), zatímco na Slovensku byl vyhlášen samostatný stát.
V roce 1945 došlo k obnovení Československa (bez Podkarpatské Rusi) a zároveň k odsunu třímilionové německé menšiny. Po únorovém převratu roku 1948 se vlády ujala komunistická strana a zavedla v zemi totalitní režim. V šedesátých letech došlo k částečnému uvolnění, které však bylo v srpnu 1968 zastaveno vojenskou intervencí ze strany SSSR a dalších zemí Varšavské smlouvy.
Pád komunistického režimu v listopadu roku 1989 umožnil obnovení pluralitní demokracie. V následujících letech došlo k odsunu sovětských okupačních jednotek (1990-91) a k mnohým reformám uvnitř státu. Na počátku devadesátých let obě federativní republiky ve vzájemném dialogu dospěly k dohodě o rozdělení společného státu na dva samostatné státy. Česká republika vznikla rozdělením České a Slovenské Federativní Republiky (ČSFR) 1. ledna 1993.
Česká republika vstoupila do NATO (1999) a 1. května 2004 se stala platným členem Evropské unie.
Architektura:


Svou polohou v srdci Evropy byly české země v průběhu dějin konfrontovány s různými kulturními vlivy a stavebními styly. Protože naše země byla jen málo postižena jak poslední válkou, tak i asanací moderny, bylo zachováno bohaté kulturní dědictví.
V České republice je celkem 12 chráněných památkových rezervací uznaných mezinárodní organizací UNESCO: Praha - historické centrum,
Český Krumlov - historické centrum,
Telč - historické centrum, Žďár nad Sázavou - poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře,
Kutná Hora - historické centrum,
Lednice - Lednicko-Valtický areál, Holašovice - vesnická rezervace, Kroměříž - zahrady a zámek, Litomyšl - zámek a zámecký areál, Olomouc - Sloup Nejsvětější Trojice, Brno - Vila Tugendhat, Třebíč - židovská čtvrť a bazilika sv. Prokopa.
Přírodní bohatství:Přírodní bohatství je v České republice chráněno ve mnoha chráněných krajinných oblastech a přírodních rezervacích. Na území ČR byly vyhlášeny čtyři národní parky (Krkonoše, Šumava, Podyjí a České Švýcarsko) s nejpřísnějším režimem ochrany.
Na území České republiky se nachází četné studené i teplé prameny minerálních vod, které se využívají k léčebným a ozdravným procedurám v lázeňských oblastech a mnohé prameny jsou určeny k produkci pitných minerálních a stolních vod.
Průmysl:


Česká republika má průmysl s dlouholetou tradicí. Skladba průmyslové výroby se vyvíjí směrem ke struktuře typické pro malé vyspělé tržní ekonomiky. V posledních letech se zvýšil podíl potravinářského průmyslu a poklesl podíl strojírenství, které je však nadále nejvýznamnějším průmyslovým odvětvím ČR.
Ze spotřebního průmyslu jsou nejrozvinutější tradiční průmyslová odvětví textilní a oděvní, výroba obuvi, porcelánu, keramiky a bižuterie.
Zemědělství:V potravinářství je nejvýznamnější produkce mouky, cukru, masa a piva. V České republice je zavedena dlouholetá tradice v chovu sladkovodních ryb, s tím souvisí i rozvinuté rybníkářství. Významnou exportní plodinou je chmel.

Hra Ber nebo Neber

9. června 2007 v 19:20 | Jára |  ○ Online hry ○
Tady si můžete zahrát hru:
Ber nebo neber
A pokuste se vyhrát 5 000 000 korun!!!Vaše puzzle

9. června 2007 v 18:51 | Jára |  ○ Super odkazy !!!! ○
Je tu další super věc,kterou jsem pro vás připravil....!!!!!
Jsou to vaše vlastní puzzle!!!!!!
Možná se vám to zná divné,ale stačí mi poslat jakýkoliv obrázek či fotku na E-mail : jarda.sam32@seznam.cz
Je to fakt super!!!!Nebojte se nic to nestojí nejsou to žádné viry....
Takže pište E-mail a já vám vaše puzzle vyrobím a pošli na váš E-mail zpět...

Kolik je hodin???

9. června 2007 v 17:53 | Jára |  ○ Ostatní ○
Tady můžete zjistit kolik je kde hodin!!!!!

Sportler Jackass

6. června 2007 v 16:21 | Jára |  ○ Videa ○

Jackass

6. června 2007 v 16:19 | Jára |  ○ Videa ○

Fotbalové akce

6. června 2007 v 14:12 | Jára |  ○ Videa ○

Ronaldinho

6. června 2007 v 14:09 | Jára |  ○ Videa ○