Liberecký bazén...

27. dubna 2007 v 21:28 | Jára |  ○ Liberecký bazén ○Plavecký bazén na Tržním náměstí v Liberci byl otevřen 1. 5. 1985. Od roku 1994 probíhá v celém komplexu postupná modernizace. Původně rize sportovní zařízení je cíleně přetvářeno na rekreačně-relaxační areál, který dnes poskytuje veškeré služby spojené s provozem plaveckého bazénu. Mimo sportovního vyžití při plavání poskytuje široký prostor pro aktivní formy odpočinku.


Aktivní formy odpočinku pro celou rodinu doplňuje dětský výukový bazén, brouzdaliště s hříbkem a vířivkou pro děti od 3. měsíců.

Plavecký bazén je určen pro širokou veřejnost, pro celé rodiny včetně prarodičů, zájmové skupiny, organizaci i mezinárodních závodů, tréninky a soustředění sportovních klubů.
V "mokré zóně" najdete mimo závodního 50 m bazénu s osmi dráhami, skokanskou sekcí s prknem 1 a 3m a skokanskou věží 5m. Teplota vody se pohybuje mezi příjemnými 25.5 až 26 stupni, a hloubkou bazénu od 1.35m do 3.80m. Také dětský výukový bazén s maximální hloubkou 0,7 m a teplotou vody 28 stupňů, určený pro děti starší tří let. Je zde také dětské brouzdaliště s vířivkou vyhřátou na 28,5 stupně a hloubkou 30centimetrů. Pro děti od mínus devět měsíců, vodní hříbek a masážní trysky.
Absolutní novinky jsou 150 metrů dlouhý , nerezový tobogan, který je opravdu nejdelší "mezi Mnichovem a Moskvou" a rovněž nerezová skluzavka v dětském brouzdališti postavená pro naše nejmenší návštěvníky. Na nový tobogán, "stříbrňák", se dostanete po novém, proskleném schodišti, které je společné s původním, perfektně "sloužícím" červeným toboganem. Pokud na něj neodbočíte, dostanete se po schodech dva metry nad střechu bazénu do nástupní, prosklené, vyhlídkové terasy. Tady se nabízí jedinečný pohled na okolí bazénu, ale i na parkoviště u Intersparu, které je ideální i pro návštěvu bazénu. No a jedeme. Prvních 45 metrů je "černá díra" se stroboskopickými efekty, nerezová "roura" která přechází nad bazénem do koryta krytého průhledným plexisklem. Šikmo projedete přes 50metrový bazén a opět do "roury" nasvětlené pouze otvory s denním světlem. A jsme v dojezdovém bazénu, hned vedle červeného toboganu. Bylo to bezva a tak znovu na 72 schodů a jedem podruhé, potřetí………Je ale třeba dodržovat provozní řád, tedy jezdi jen, svítí-li na semaforu zelená a děti do šesti let musí jet v doprovodu osob starší osmnácti let, samotné určitě né.
Jste unaveni a trochu bolí nohy, žádný problém, hned vedle dojezdu je vstup do divoké řeky s vířivkou, jeskyní a nuceným plaváním, vše pod širým nebem a v provozu po celý rok, tedy i za mrazu a sněhu. . Hloubka je tu 1.60m a proto menší děti do této atrakce mohou pouze v doprovodu.To je ta pravá idylka, je sníh, mrzne a vy si plavete ve 26 ° teplé vodě. Pokud míníte mít své ratolesti, které stále jezdí na stříbrňáku, pod kontrolou, nabízíme vzduchová, masážních lehátka, ta jsou hned vedle dojezdů toboganů. Další novinka je miniskluzavka pro nejmenší děti. Je obtočena kolem vodního hřibu v brouzdališti s dětskou vířivkou. Je opět nerezová, bezespojů a určená dětem od jednoho roku.
Pro relaxaci slouží parní komory, tři vířivé bazény pro dospělé, s teplotou vody 30°; sauny, (včetně společné), masáže a solária a R-klub.
To si nemůžete nechat ujít. Je dlouhý 150 metrů a 35 centimetrů a je určen pro návštěvníky od 6 do 99 let. Mladší děti a senioři jezdí pouze s doprovodem. I druhý 107 metrů dlouhý tobogán je samozřejmě připraven pro Vaši zábavu.
Divoká řeka, venkovní vířivka a vodní jeskyně jsou umístěny pod širým nebem s celoročním provozem.
Wellness centrum bazénu Liberec je nadprůměrně vybavená posilovna s aerobním sálem, občerstvením a doplňkovým prodejem.
Další možností je počítačová stavba cvičebního plánu právě pro Vás, poradenská činnost v oblasti stravování a změny životního stylu, zdravotní a relaxační masáže, či možnost privátního trenéra.
V aerobním sále najdete téměř všechny druhy aerobního
cvičení a nově i
BAZÉN-SPINNING centrum s nabídkou originálního Johnny G. Spinning® programu, energeticky účinného skupinového cvičení na stacionárním kole, spojující hudbu, motivaci a představivost do jednoho celku s přesně dávkovaným tréninkem.
Další podrobnosti v sekci WELLNESS.

Využijte ojedinělou nabídka - R-KLUB nabízí uzavřený prostor s rodinným klimatem, kde je k dispozici sauna s ochlazovacím bazénkem, hydromasážní lůžko, vířivka, JACUZZI-box (víceúčelová sprcha), solárium a odpočinkový kout s možností občerstvení a relaxace při sklence sektu.

:: více o R-Klubu + fotogalerie
Sluneční louka poskytuje v letních měsících celodenní rekreaci pro celou rodinu. Spojuje výhody pobytu na slunci s využitím všech zařízení bazénu. V areálu sluneční louky je koutek pro nejmenší, plážový volejbal, minigolf, stolní tenis, občerstvení, WC. V zadní části oddělený prostor FKK.
Pohybový program kojenců a batolat od šesti měsíců do tří let věku je další z velmi oblíbených aktivit - ve spolupráci s libereckým bazénem provozuje Dětský plavecký klub Plaváček.

Internet: www.volny.cz/plavmimi
Samoobslužnou restauraci Tobogán najdete v těsné blízkosti areálu libereckého bazénu. Celodenní bohatá nabídka teplých a studených jídel, salátů a nápojů.

Otevírací doba: Po-Pá 8-16 hod., So 10-14 hod
Pizzerie s výhledem do bazénu. Desítky druhů pizzy, poháry, zmrzlina, nápoje.
  • kadeřnictví
  • kosmetika
  • pedikúra a manikúra
  • rehabilitační a zdravotní cvičení
  • masáže
  • poradenská služba zdravého životního stylu - Wellness.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 veronika veronika | 18. července 2007 v 12:31 | Reagovat

ahoj...máš to u fine!!pls ozvy se mi na mje icq !!429-880-711!!dík papa

2 a a | Web | 23. listopadu 2007 v 0:11 | Reagovat

Asi nekdy uz poradne vyrazim :o)

3 jjjjaaa jjjjaaa | 23. prosince 2009 v 18:04 | Reagovat

luxusni je stribrnej tobogan :D

4 Jana Grew Jana Grew | E-mail | Web | 16. července 2013 v 17:45 | Reagovat

Takový bazén je fajn,ale přijde mi tam ta voda dost tvrdá, měli by používat nějaké věci na snížení tvrdosti vody

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama