Bílí tygr...

27. dubna 2007 v 21:30 | Jára |  ○ Bílí tygří v ZOO ○
Nový tygr se narodil 16. 6. 2005 ve francouzské ZOO Beauval. Rok a půlletý samec nemá zatím jméno a liberecká ZOO by při jeho hledání ráda spolupracovala s hokejovým týmem Bílí Tygři Liberec.
Na svůj věk mohutný samec byl s francouzskou stranou vyměněn za chovný pár bělohlavých orlů a z příštího odchovu poputují do Francie ještě další dva dravci. Až nový samec pohlavně dospěje a zvykne si na prostředí a další zvířata, je velká pravděpodobnost, že dojde k páření pouze s Artemis. Její matka, čtrnáctiletá Isabella bude mít patrně své "roky", určené k rozmnožování, již za sebou. Stávající samec Tibet si odpočine a je docela možné, že ho příchozí mladé zvíře ještě "vybudí". Každopádně se Tibet bude spojovat pouze s Isabellou a uvažuje se, že spolu budou i mimo říji.
Všemi těmito kroky se liberecká ZOO snaží zachovat budoucnost chovu bílých tygrů v Liberci, což by samotná Isabella s Tibetem nezajistili. Artemis s novým samcem mají šance vyšší.
Tygry indické - bílou formu, chová liberecká zoologická zahrada od roku 1994, kdy byli ze švédské ZOO dovezeni dvouletí sourozenci Kolumbus a Isabella. Protože ZOO chtěla zabezpečit chov bílých tygrů narozením potomků, bylo třeba Isabellu seznámit s nepříbuzným samcem. Nakonec došlo k dohodě se zoologickou zahradou v Madridu a v roce 1999 byla provedena výměna Kolumba za Sitara, narozeného v roce 1990 v americkém Cincinati. Snažení nakonec přineslo své ovoce. Za dva roky, v květnu roku 2002, porodila Isabella celkem pět mláďat, přičemž tři z nich přežila. Na křtu v srpnu roku 2002 dostala jména Achilles, Afrodita a Artemis. V roce 2003 Sitar uhynul a v červnu 2005 přibyl do liberecké ZOO z maďarské ZOO Sósto tygří samec pojmenovaný Tibet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Magdík Magdík | Web | 12. srpna 2007 v 18:27 | Reagovat

milujuuu tygříky =)

SOUTĚŽ O NEJ ČASOPIS =)

2 soncik soncik | E-mail | 20. března 2008 v 19:25 | Reagovat

mas fakt hrozne peknej blog a ti tygri jsou fakt nej prosim napis mi ve ktere zoo je ten tygr

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama